The Gazette Fan Türkiye | The GazettE TR |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida)

3 posters

Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Empty Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida)

Mesaj tarafından GaZeRocK Çarş. Nis. 15, 2009 8:39 am

Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) B3ww44

dizi gerçek bir hayat hikayesinden alınma,diziyse kitabından uyarlandı.
15 yaşında Aya Mura adlı genç bir kızın “Omurilik soğanı dejenerasyonu” adlı bir hastalığa yakalanışını ve bu hastalığa karşı verdiği hayat mücadelesini anlatıyor.

15'te iyileştirilemez yozlaştırıcı bir hastalıkla teşhis edilen bir kızın hakkında Fuji televizyonu için çekilen Japon bir televizyon draması, 25 yaşında onun ölümüne kadar onun yaşamına devam edebildi.
Drama, Japon bir kızın günlüğünün bir adaptasyondur O, doktorunun önerisinde bir günlüğü tutmaya başladı, ve yazmaya devam etti, bir kalemi tutamayıncaya kadar. Günlük, onun ölümünden sonra yayımlandı.

23 Myıs 1988. 12:55.
Kitou Aya 25 yaşında sonsuz uykuya daldı.
Çiçeklerle çevrili olarak, bu dünyadan göçtü.
İçinde yaşadığınız zamanın
ve şartların kıymetini bilin.
Sahip olduğunuz her şeyi, bir gün kaybedeceksiniz
Aya-san’ın 14 yaşından beri yazdığı “1 Litre
Gözyaşı” günlüğü, şu ana dek 18 milyon kopya sattı.
Sevdiklerinizin ve arkadaşlarınızın
sözlerine her zaman kulak verin.
29 yıl sonra bile, hala insanlara
cesaret vermeye devam ediyor.
Üzdüğünüz insanların kalplerini
kazanmak çok zor olabilir.
Bu yüzden sevdiklerinizi üzmemeye çalışın.
Şu anda en küçük kız kardeşi Rika-san, özel
öğretmen olarak, çocuklara nasıl çalışılacağını öğretiyor.
Erkek kardeşi Hiroki-san polis olarak çalışıyor ve
bulunduğu bölgeyi koruyarak güvende tutuyor.
Diğer kız kardeşi Ako-san, Aya-san’ın gittiği
Higashikou’dan mezun olduğundan beri,…
…Shioka-san gibi, sağlık
danışmanı olarak çalışıyor.
Babası Mizuno-san ve annesi Shioka-san,
hala Aya-san’ın inancını aktarmaya devam ediyor.
Hayatınızda karşınıza çıkan fırsatları,
zamanında ve doğru olarak değerlendirin.
Her gününüzü ertesi gününüz
olmayacakmış gibi yaşayın…
..ve o gününüzü doğru bir şekilde değerlendirin.

Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) 2vijyf9

Aya, 15 yaşında akıllı ve sportif bir genç kızdır. Ailesinin en büyük çocuğudur. Babasının tofu dükkanı vardır ve dükkanla aynı yerde olan evlerinde yaşamaktadırlar. Aya giriş sınavına girmeden önce düşer ve Asou adlı gençle tanışır. Asou ona yardım eder ve birlikte sınava girerler. Halbuki Asou sınava girmekten vazgeçmişti ama Aya'yı okula yetiştirmeye çalıştığı için o da sınava girer. Aya, Higashi Lisesi'nin giriş sınavını kazanır ve evde bunu kutlarlar. Asou da aynı okulu kazanır ve aynı sınıfa düşerler. Aya basketbolu oldukça seviyordur ve bu oyunda çok iyidir. Bir gün okula giderken feci şekilde düşer ve çenesi kanar. Bunun üzerine hastaneye giderler ve annesi eskiden hemşire olduğu için hastalıkları bilmektedir ve kızının bir zamandır farklı belirtiler gösterdiğini doktora söyler ve doktor onu muayene ettikten sonra omuriliğinin bozulduğunu tespit eder ve bu hastalığın hiç bir tedavisi olmadığını söyler. Aya bu hastalık sürecinde ailesinin ve arkadaşlarının desteği ile hayatına devam eder.

Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Mb24x0
[kitabı...aslında günlük.aya nın günlüğü]

allahım 11. bölüm boyunca (abartmıyorum) ağladım çok pis ya ügü herkesin izlemesi gereken bir drama...çok kötü bir durum ya...15 yaşında kız ügü basketbol oynamayı seviyor koşmayı ama bir süre sonra onalrın hiç birini yapamıyor...arkadaşları onun yüzünden derslere katılamamakla şikayet ediyorlar...bunu duyuyor Sad o bölümde çok kötü oldum...8. bölümdeydi sanırsam.

En son GaZeRocK tarafından C.tesi Nis. 24, 2010 6:33 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
GaZeRocK
GaZeRocK
Super Mod
Super Mod

Kadın
Hobiler : Dans etmeyi çok severim .. müzik dinlemeyi çok severim ... anime - drama ve video izlemeyi çok severim.... konuşmayı insanları güldürmeyi ve onları mutlu etmeyi çok severim. insanları mutlu edince bende mutlu oluyorum... yardım etmeyi çok severim...
Lakap : ZepçüK
Favori Lafınız : ReiTa*mm -\^o^/-
Rep :
Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Right_bar_bleue

Ruh Halim : Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Stresl10
İsim : SuzuKi Hikaru

http://nelchan.blogspot.com/

Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Empty Geri: Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida)

Mesaj tarafından Angie Çarş. Nis. 22, 2009 11:48 pm

ohağğ çok duygusal bişiye benzio ügü nerden ulaşabilirim diziye veya kitabına?
Angie
Angie
Moderatör
Moderatör

Kadın
Hobiler : bateri çalmak, müzik dinlemek
Lakap : Mizu
Favori Lafınız : Karanlık her zaman kötülük getirmez, tıpkı aydınlığın da her zaman iyilik getirmemesi gibi.
Rep :
Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Left_bar_bleue30 / 10030 / 100Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Right_bar_bleue

Ruh Halim : Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Tembel10
İsim : Su

Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Empty Geri: Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida)

Mesaj tarafından GaZeRocK Ptsi Nis. 27, 2009 9:48 am

youtube tan izleyebilirsin ... veya http://www.mysoju.com/1-litre-of-tears/ buradan izleyebilirsin xD
GaZeRocK
GaZeRocK
Super Mod
Super Mod

Kadın
Hobiler : Dans etmeyi çok severim .. müzik dinlemeyi çok severim ... anime - drama ve video izlemeyi çok severim.... konuşmayı insanları güldürmeyi ve onları mutlu etmeyi çok severim. insanları mutlu edince bende mutlu oluyorum... yardım etmeyi çok severim...
Rep :
Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Right_bar_bleue

Mesaj tarafından Angie Salı Nis. 28, 2009 2:09 pm

sağ ol esqii =D
Angie
Angie
Moderatör
Moderatör

Kadın
Hobiler : bateri çalmak, müzik dinlemek
Lakap : Mizu
Favori Lafınız : Karanlık her zaman kötülük getirmez, tıpkı aydınlığın da her zaman iyilik getirmemesi gibi.
Rep :
Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Left_bar_bleue30 / 10030 / 100Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Right_bar_bleue

Ruh Halim : Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Tembel10
İsim : Su

Mesaj tarafından x!MizU!x Cuma Haz. 26, 2009 8:23 am

nan 10. ve 11. bölümleri sonunda öldüm resmen ya ağlamaktan harap düştüm ügü 12 bölüm boyunca ağladım ya ( 11 bölüm + özel bölüm ) ügü - akrabam ölse bu kadar ağlardım herhalde aman Allah gecinden versin - 8. bölümde o arkadaşları konuşurken ağlamaktan ziyade sinirlendim ben ya nankörler hööö Ama Asou-kun dizleri üzerine çöktü ya yine gittim ben orda ügü Asou-kun en çok onun için üzüldüm resmen ya ailesi alıştı en sonunda ama o ... ügü Bir de işin en kötü tarafı aman ya drama nasıl olsa gerçek değil deme şansın yok =/ of dünyada hala birilerinin bu hastalıkla mücadele ettiğini bilmek ne kadar da korkunç Sad

Ama Ako-chan'ı takdir ettim ya Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) 307953
O Ryo öldürdü beni ya kihkih İzlerken öldüm öldüm dirildim kihkih Karizmasını yiyim onun kihkih

[ şu anda şunu farkettim ne kadar da çok "ya" kullanmışım haha ]
x!MizU!x
x!MizU!x
GazetteFanTr Bilgini
GazetteFanTr Bilgini

Kadın
Hobiler : uyumak, müzik dinlemek, arkadaşım yasemini deli etmek, video izlemek
Lakap : mizu
İleti : Junsu dedim böğrüme bastım gitti el aleme yar oldu T.T -abartılıfangirlbakışaçısı-

Favori Lafınız : Oh Yes ! Disco Stick bi de hepimiz b.o.k.'uz xD = bütün otorieye karşı yanlış anlaşılma olmasın xD
Rep :
Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Right_bar_bleue

Ruh Halim : Jdrama : 1 Litre of Tears (Ichi Rittoru No Namida) Acili10
İsim : Aikawa Mizu =P

http://dbsk-tvxq-fantr.the-up.com

Mesaj tarafından GaZeRocK Ptsi Haz. 29, 2009 11:14 am

benden alışmışsındır kihkih
GaZeRocK
GaZeRocK
Super Mod
Super Mod

Kadın
Rep :

- Similar topics