The Gazette Fan Türkiye | The GazettE TR |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osaka

2 posters

Osaka Empty Osaka

Mesaj tarafından GaZeRocK C.tesi Ekim 25, 2008 3:31 am

Osaka, Honshu adasının Kansai bölgesinde; 2,7 milyon nüfüslu bir şehir. Bir zamanlar Japonya'nın başkentliğini yapan namı diğer "su şehri". Bölgenin adını verdikleri Kansai Uluslararası Havaalanı ile, limanları ile Japonya'nın en kolay dışa açılan şehirlerinden biri. Aynı zamanda elektronik devi Matsushita ve Sony şirketlerinin merkezi.
Osaka'lılar yemekleri, Japoncaları, ticaret ahlakları, sıcakkanlılıkları ile diğer Japon şehirlerinden farklı olduklarını düşünüyorlar, galiba da farklılar.
Osaka Kalesi, Universal Stüdyoları, Akvaryum, Bilim Müzesi, Sanat Müzesi, Expo Park, Tenno-ji Hayvanat Bahçesi, ikinci büyük elektronik merkezi olan Nipponbashi belli başlı gezilebilecek yerleri. Bu tür yerlerin dışında Osaka'nın herhangi bir yerinde yürümek köprüleri, modern binaları görmek, metro istasyonlarını, alış-veriş merkezlerini gezmek, kent yaşamındaki her sınıftan Japon insanını gözlemlemek de oldukça doyurucu. Hatta Shinsaibashi'da bir kere yürümek yeterli bile gelmeyecektir. Buradaki Amemura ve Europan Mura dedikleri Avrupa ve Amerika Caddeleri gençlerin buluşma noktalarından biri. Tenjinbashi'de epey vaktinizi alacak bir alış-veriş caddesi. Japonya'nin bir çok yerinde de bulunan Yodobashi Camera, JR Osaka istasyonunun kuzeyinde elektronik olsun, tekstil, kırtasiye vs. gezilecek dükkanlardan biri. Yoğun kampanyaları dikkatle takip edilebilir. Yodobashi Camera'nın o neşeli tanıtım müziği dilinizde uzun süre takılı kalabilir. ka-me-ra!!!

Şehir modern ve çok katlı binaları ile başdöndürücü. Osaka'da yerüstü kadar yeraltında da bir Osaka var. Yeraltı çarşıları, lokantaları, kafeleri, masaj salonları, berberleri sıcak ya da yağmurlu günlerde başınızı sokabileceğiniz yerler.

Diğer taraftan Osaka'dan 1 saat civarı yolculukla Kobe, Kyoto ve Nara'ya ulaşabilmeniz mümkün. Shin-Osaka istasyonundan hızlı tren ile Tokyo'ya ulaşmak 3 saat civarı. Hiroshimayı ziyaret etmek için ise 80 dakikalık bir tren yolculuğu yapılıyor.

Japon kültüründeki tüm festivaller Japonya'nın her yerinde kutlanıyor, ancak festivalin doğduğu şehir ve tapınakda festival daha ön planda oluyor. Tenjin Matsuri bu anlamda Osaka şehrinin festivali. Temmuzun 24-25'inde gündüz ve gece yapılan gösterilerde binlerce insan yeralıyor. Pek fazla içeriğini anlayamadımsa da davullar, ziller, ilginç olayların işlendiği dans gösterileri ile festivalin havasına kendinizi kaptırıyorsunuz. Benim o festivalden unutamadığım anlar gece nehirde teknelerle yapılan gösteriler ve hava fişekler ile parıldayan muhteşem gökyüzüydü
GaZeRocK
GaZeRocK
Super Mod
Super Mod

Kadın
Hobiler : Dans etmeyi çok severim .. müzik dinlemeyi çok severim ... anime - drama ve video izlemeyi çok severim.... konuşmayı insanları güldürmeyi ve onları mutlu etmeyi çok severim. insanları mutlu edince bende mutlu oluyorum... yardım etmeyi çok severim...
Lakap : ZepçüK
Favori Lafınız : ReiTa*mm -\^o^/-
Rep :
Osaka Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Osaka Right_bar_bleue

Ruh Halim : Osaka Stresl10
İsim : SuzuKi Hikaru

http://nelchan.blogspot.com/

Osaka Empty Geri: Osaka

Mesaj tarafından Ruki Paz Mart 29, 2009 7:50 am

çok seviyorum osakayı lol! saol ezgi abla
Ruki
Ruki
GazetteFanTr Kurdu
GazetteFanTr Kurdu

Kadın
Rep :
Osaka Left_bar_bleue25 / 10025 / 100Osaka Right_bar_bleue

Ruh Halim : Osaka Tirsmi10
İsim : Kübra

Osaka Empty Geri: Osaka

Mesaj tarafından GaZeRocK Paz Mart 29, 2009 12:27 pm

ah osaka yı bende çok seviyorum kihkih önemli dğeil tatlım kihkih
GaZeRocK
GaZeRocK
Super Mod
Super Mod

Kadın
Hobiler : Dans etmeyi çok severim .. müzik dinlemeyi çok severim ... anime - drama ve video izlemeyi çok severim.... konuşmayı insanları güldürmeyi ve onları mutlu etmeyi çok severim. insanları mutlu edince bende mutlu oluyorum... yardım etmeyi çok severim...
Lakap : ZepçüK
Favori Lafınız : ReiTa*mm -\^o^/-
Rep :
Osaka Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Osaka Right_bar_bleue

Ruh Halim : Osaka Stresl10
İsim : SuzuKi Hikaru

http://nelchan.blogspot.com/

- Similar topics