Morbid Angel

Aşağa gitmek

Morbid Angel

Mesaj tarafından Mephisto Bir Salı Haz. 02, 2009 4:23 am

Kelimeler arkalarındaki yapısal ağırlık ve faaliyet olmadan anlamsızdır.

Yıllar öncesinde Morbid Angel kelimelere tinsel ve maddesel hayat vermiş ve death metal devleri arasındaki yerini almıştır. Beşinci stüdyo albümleri Formulas Fatal To The Flesh ardından Morbid Angel kararlarına bir ahit hazırladı ve güçlerinin sadece içlerinden geldiğini ve karşıt bir görüş ya da dış etkilerle kovuşturulamayacağını gösterdi. Ancient Ones (Kadim Olanlar)’a en yüksek övgüleri vererek ve Triumvirate Of The Living Continuum (Yaradılışın Arkasındaki Gerçek)’i kutlayarak death metal dünyasının derinliklerinden zirvelerine dek ulaşan bir albüm yaptı. Tüm diğer müzik türlerinde de olduğu gibi krema hep yüzeye yükselir. Bunca imitasyon ve yapay grubun arasından Morbid Angel hakettiği zirveye kendi başına çıkıyor ve orada oturuyor.
Zirve aslında sadece Formulas Fatal To The Flesh`le gelmedi.Zirve yaptıkları müziği , ciddiye alarak , en iyi şekilde yaparak ve kendilerine has bir tarz ortaya koyarak geldi. Besteci ve söz yazarının elinden çıkan kompozisyonların ardından çok beklenen sonraki albüm Gateways To Annihilation olayların tesadüflerle olan ilintisinde `Ben Tesadüf Değilim` demektedir.

1984 yılında Florida’da kuruldu, ilk elemanları Stering Von Scarborough (bass, vokal), Trey Azagthoth (gitar) Richard Brunelle (gitar) ve Pete Sandoval (davul)’du. Çabucak , ultra hızlı müzik yaklaşımlarıyla underground death metal çizgisine yerleştiler. Grup kendi çabalarıyla 1986’da Abominations Of Desolation adında bir albüm kaydetti. ama bu albümü beğenmediler ve yayınlamamaya karar verdiler.Bundan sonra kişisel bazı sorunlar başgösterdi ve Scarborough ayrılıp yerine gruba güçlü karizmatik varlığıyla kişilik kazandıran David Vincent (ex-terrorizer , şimdilerde ise karısı Gen`in Sado Rock grubu Genitorturers`da) geldi. Morbid Angel yüksek bir ivmeyle yoluna devam etti ve Earache şirketinin dikkatini çekti.
Dünyanın büyük kısmı Morbid Angel’in öfkesiyle ilk Earache’nin yayınladığı Altars Of Madness sayesinde 1989’da tanıştı. Albüm zamanında uç metalde devrimsel bir statüye sahipti, güçlü besteleri çok iyi tonlanmış pasajlar ve kontrol dışı sözler herkesi fethederek İngiltere listelerinde 1 numaraya yerleşti. global debutları , durdurulamaz enerjileri ve yırtıcı öfkenin fırtına vortexleri ile o güne dek yapılan en etkili death metal albümü olarak değerlendirilmelerini sağladı. Immortal Rites , Blasphemy , Lord Of All Fevers & Plague gibi ESER`ler bu albümün neden yukarda bahsedilen övgüleri aldığını kanıtlayacak , albümdeki diğer şarkılar ise “Evet müziği hissediyorum” demenize neden olacak nitelikteki şarkılardır.
1991’deki Blessed Are The Sick Morbid Angel’in (Trey Azagthoth’un aslında) yeni besteciler olarak şöhretini pekiştirdi. Blessed Are The Sick yeni bir boyut kazandırdıkları fırtınavari stillerini onlara özgü bir stil haline getirdi. arkalarındaki iki albümleri ve tur programlarıyla grubun şöhreti death metal camiasını aştı. Albüm önceki gibi Tom Morris tarafından üretildi ve hayran kitleleri arasındaki yerlerini sağlamlaştırdı. 1991 yılında gruba karşı büyüyen ilgi göz önüne alınarak Earache şirketi Abominations Of Desolation’i yayınladı.

1993’te Bu camiyla büyük bir bariyeri resmi etiket sahibi olan ilk death metal grubu olarak yıktılar. Covenant bu anlamda bir kilometre taşı oldu ve gösterdi ki Morbid Angel kadar canavar bir grup bile bu etike sisteminin içine girebilir ve hatta bu sistem içinde başarılı olabilir.( Angel Of Disease , Rapture , God Of Emptiness.Bunlar ne diyenlere söyleyelim , albümdeki şarkılara bir iki örnek. Yavaş ritmli bir şarkıda hiç durmayan nasıl atıldığını anlayamayacağınız rifler duymak istermisiniz. Sadece God Of Emptiness`i dinleyin.)
Bu daha sonraki albümleriyle daha da iyi anlaşıldı. 1993`lerin Covenant’ı Giant/Warner ile yayınlanınca Flemming Rassmussen (metallica etc) prodüktörleri oldu .Black Sabbath ve Motörhead’le beraber çıkılan Amerika turnesi bunu pekiştirdi.1994 yılında Richard Brunelle Eric Rutan’la (ex-ripping corpse) yer değiştirdi.Rutan`ın gelişiyle beraber Morbid Angel yenilendi ve 1994 yılındaki Domination eski albümleri gibi iyi bir çıkış yaptı.Bu albümle beraber grubun durdurulamaz bir irade ve bastırılamaz bir susuzluk ile beslenen ve devamlı büyüyen organik bir mekanizma olduğu anlaşıldı. Albümün death metal albümü olduğu su götürmez bir gerçekti ancak Dawn Of The Agnry ve Dreaming gibi şarkılar daha çok klasik ve endüstriyel geleneklerin izlerini taşıyan ve grup tarzını genişletecek , çeşitlendirecek bir niteliğe sahipti.
Vincet solo kariyer yapmak amacıyla grubu 1996 yılının haziran ayında terketti ve Genitorturers ile beraber çalışmaya başladı. Tüm dünya bazında neredeyse yarım milyon satış elde eden iki klasik albüm ile Trey Azahthoth’un prodüktörlüğünü yaparak ün kazandığı bir canlı albüm (Entangled In Chaos) Azagthoth’un kompozitör , Pete sandoval’ın ahtapot , david vincent”ında bir brütal canavar oldukları artık tamamen kanıtlanmıştı.O dönem fanların en son bekliyecekleri şeydi sanırım Vincent`in ayrılması. Geçmiş albümlere bakıp onun vokaline şahit olduysanız eğer , ki ben oldum , oluyorum , böyle bir sesin , yeteneğin , böyle bir insanın neden Sado Rock yapmak istediğini anlamlandıramıyanlardan olacaksınızdır.Vincent gruptan ayrılınca Morbid Angel tarzında ufak bir değişime neden oldu.Gruba Steve Tucker dahil olmuştu.Albümlerin yapımcısı ve beyni olan Azagthoth , Formulas Fatal To The Flesh albümünü kadim günlere övgü babındaki cutha hymnleri koleksiyonu olarak değerlendirmektedir. Albüm baştan sona kadar ruhu uyandırıp saptırıcıların zincirlerinden onu kurtarıp ilham verme amacını taşımaktadır. Formulas Fatal To The Flesh’teki müzik metal müzik için bir kilometre taşıdır. Morbid Angel stilinin tüm özelliklerini taşıyan albüm bir dakika öfkeli ve hızlı iken ardından gelen saniyelerinde zayıf ve işkence edici bir özelliktedir. müziksel malzemenin gücü ve çeşitliliği ideolojisiyle beraber geçmişteki diğer metal albümlerden ayrılır.

Ancient Ones’ın (kadimlerin) ve Gal-Gal The Most Triumvirate Of The Living Continuum (herşeyin pozitif ve negatif, birleşimi)’in kutlanması ve yüceltilmesi ile Morbid Angel zamandan bağımsız bir mesaj vermektedir. “iyi ve kötü doğru ve yanlış—bunlar birbirine bağlı ve herşeyin bir parçasıdır” der Azagthoth. Formulas Fatal To The Flesh’teki öfke eğer yüzeyde bakılırsa sıkıca odaklanmıştır. “Bilmek Savaşın Yarısıdır Derler” diye devam eder Azagthoth. “ ve bu durumda insanlığın problemlerini tanımlıyor: ihanet, hile hurda, kölelik, hasta ruhlu eğilimler... Bunların ne olduğunu bilmeli ve bunları kendimizden uzağa itmeliyiz ve bizi amaçlarımıza götürmek için itmelerini sağlamalıyız”. yeni Millenium’un şafağından sadece 2 yıl önce çıkan Formulas Fatal To The Flesh grubun bir başka başarılı eseri olmuştur, müzik varolduğu sürece , death metal sürdüğü müddetçe ve daha da önemlisi bireyler, yaratıcı mesajı ve yenilikçi yıkıcılığı nedeniyle devamlı dinleyip hatırlayacaktır.

Morbid Angel yaptıkları en iyi şeyi yapmışlar ve bununla bu müzik dalını tekrar tanımlamışlar ve death metal grupları için yeni standartlar yaratmışlardır. Formulas Fatal To Flesh sanatsal liriksel ve içeriksel anlamda bir başyapıttır. Hangi şarkıdan bahsetsekki ? Invocation Of The Continual One`a ne dersiniz? Sadece bu şarkı , aslında şarkı demek yanlış , sadece bu kompozisyon size Morbid Angel`i tanımlamaya yetecektir. Dinlerken öyle birşey olacakki bir an içinizden sürekli hareket etmek gelecek , ardından gelen rifler ise sizi oturduğunuz yere mıhlayacak.

2000 Orjinli son albümleri bu sıralar bir çok grubun yapmakta zorlandığı bir şeyi yapıyor. Morbid Angel`ın hala bizim bildiğimiz Morbid Angel olduğunu kanıtlıyor.Buda bir başka gerçek death metal albümleri.Kawazu başladığı zaman ne bu dedikten sonra , Summoning Redemption ile ne olduğunuzu şaşırabilir , Ageless, Still I Am ile çakıldığınız yerde kala kalırsınız. Bir çok grubun yapmakta zorlandığı şeyi yapıyor demiştikya . Günümüzde artık grupların çoğu eski fanlarından çok yeni fan avlama peşindeler.Bunun için kendi özgün müziklerinin yerine anlaşılması daha kolay , akılda kalıcı rifleri olan şarkılar bestelenip , üzerine bir çocuğun yatmadan önce okuyabileceği nitelikteki sözler kullanılır. Bunları Morbid Angel`da bulamazsınız. Morbid Angel hala saf death metal yaparak kendi alanlarının bir numarası olduklarını gösteriyor.

Kısa bir Morbid Angel tarihi. Albüm tavsiye etmek istiyorum ama hangisini tavsiye etsemki. En iyisi Altars Of Madness`dan başlayıp Gateways To Annihilation`a kadar gelin. Death metalin özünü kısaca kendiniz dinlemiş olursunuz.Bu arada ek bilgi olarak verelim grubun 11 Nisanda İngiltere`de başlayan Avrupa turnesine bass-vokal Steve Tucker ailevi ve kişisel sorunları nedeniyle katılmadı. Onun yerine Eric Rutan`ın diğer grubu olan Hate Eternal`den Jared Anderson görevi devralmış.

25 Ağustos 2003`te gelen bir düzenleme. Steve Tucker bir süre önce yeniden döndü Morbid Angel`a ve grup "Heretic" isimli albümlerini 22 Eylül`de çıkartıyor. Tracklist<br>01. Cleansed In Pestilence (Blade Of Elohim)
02. Enshrined By Grace
03. Beneath The Hollow
04. Curse The Flesh
05. Praise The Strength
06. Stricken Arise
07. Place Of Many Death
08. Abyssous
09. God Of Our Own Divinity
10. Within Thy Enemy
11. Memories Of The Past
12. Victorious March Of Reign The Conqueror
13. Drum Check
14. Born Again

_________________
TATİLDEYİM, DÖNÜŞÜM MÜKEMMEL OLUCAK! =)


Hold me near, my one friend and guide
As I drown through your fingers
Drown through your love
For you are the life I hate
You are my
Lethe
avatar
Mephisto
Super Mod
Super Mod

Kadın
Mesaj Sayısı : 1174
Yaş : 24
Nerden : Çok güzel bi yerden xD
Hobiler : Anime, müzik, fotoğraf çekmek, gitar çalmak, gezmek tozmak....
Lakap : Mephisto
İleti : From the dark I feel your lips and †as†e your bloody kiss ...
Favori Lafınız : Enaam!
Rep :
75 / 10075 / 100

Ruh Halim :
İsim : Alex Ammot
Kayıt tarihi : 17/01/09

Kullanıcı profilini gör http://gothictr.vampire-legend.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Morbid Angel

Mesaj tarafından Conaleta Andrea Bir Cuma Tem. 24, 2009 12:13 pm

paylaşım için saol canım bilgilenmiş oluyoruz =)

Conaleta Andrea
GazetteFanTr Kurdu
GazetteFanTr Kurdu

Kadın
Mesaj Sayısı : 526
Yaş : 21
Nerden : istanbul
Hobiler : Resim çizmek Manga okumak Kitap okumak Anime izleyip çizmek ^^
Lakap : conaleta
Favori Lafınız : kawaiiiii ^^
Rep :
0 / 1000 / 100

Ruh Halim :
İsim : ^^
Kayıt tarihi : 18/06/09

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz