The Gazette Fan Türkiye | The GazettE TR |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anathema

3 posters

Anathema Empty Anathema

Mesaj tarafından Mephisto Salı Haz. 02, 2009 4:05 am

ANATHEMA
Vincent Cavanagh - Vokal/Gitar
Daniel Cavanagh - Gitar
John Dougles - Davul
Dave Pybus - Bas

ANATHEMA Liverpoolun merkezinde bir Heavy Metal be$lisi olarak 1990 yazinda kuruldu.
Orjinal olarak PAGAN ANGEL(kafir melek) adiyla kuruldu.
Müzikleri zamanla büyük bir akicilikla, kibirli klassik Doom Metale
dönü$tü. 1990 Kasiminda ilk demolarini(efsanevi Iliad Of Woes)
kayit etmek üzere stüdyoya girdiler. 1991 Ocaginda ilk albümleri
piyasaya ciktiginda isimlerini "ANATHEMA" olarak degistirdiler.
Bolt Thrower, Paradise Lost gibi gruplarla caldilar
ve yavas yavas avrupada grubun fanlari cogalmaya basladi. Bisure
konserlerine ve provalarina devam ettikten sonra simdilerde hala efsane
olan "ALL FAITH IS LOST" un demosunu kayit etmek icin
studyoya girdiler.1991 Temmuzunda yayinlanan demo bircok yerden
agir ve sacma elestiriler aldi.
Bunu "THEY DIE" takip etti..ve ilk baskisi cok hizli bir sekilde satildi.
Daha sora PEACEVILLE RECORDS grup ile anlasti
ve hemen "LOVELORN RHAPSODY"'i kayit ettiler(Ekim 1992).Kasim
92'de THE CRESTFALLEN EP takip etti...arkasindan 93 subatta
LP "SERENADES" geldi.Listelerde 2. siraya kadar ciktilar."SWEET TEARS"'in videosu
MTVde ayin videosu olarak oylandi.
Ilk gercek avrupa turnelerini
1994'de yaptilar ve hemen arkasindan uzun zamandir hazir
olan albumleri PENTECOST III'un kaydi icin studyoya girdiler.Bu kendilerini Black MetaL ile beraber gosterdikleri ilk albumdu, ve boylece artik ANATHEMA heryerdeydi ; yolda, otobanlarda, tozlu kamyonlarda, ingilterede ve avrupada...
Daha sonra THE SILENT ENIGMA takip cikti..ALbum cok cekici ugursuz,
orkestrasal ve agir melodiler iceriyordu. Sabbathin lanetli
kuzey tarziyla Floyda karsı seklinde yorumladilar.
THE SILENT ENIGMA ANATHEMA'nin gercek anlamda yukselisi oldu.
Haziranda ucuncu albymlerininin kaydi icin studyoya girdiler ve
2 gün sonra ısınamadıkları gerekçesiyle bıraktılar.
Hemen ardindan WINDINGSe Walesda Tony PLatt ile birlikte girdiler,
"ETERNITY"'in kaydini ise cok gelismis bir ciflikte bitirdiler.Tonynin
bu albumu bitirmek icin sadece 2 haftasi vardi.Albumde
DOMINIONdan Michelle (hatun olur) vocalleride var.
Sonraki aLbumLeri "The siLent enigma.." Ekim 1995 de buyuk bir basarI iLe selamLandI.. daha da oLgunlasmIs bir gorunmLeri wardI.. (bunda Darren WHITEnin ayrILIp yerine vinnie CAVANAGHIn gecmesinin payI yadsInamaz.. ) OzeLLikLe daha agIr, orkestraL, daha gucLu wokaL we daha gizemLi (karanLIk) meLodiLer iLe gecmis basarInIn otesine cIkmIsLardI..

BirLesik KraLLiktaki Paradise Lost turnesinden once HoLLanda daki Dinamo FestiwaLide dahil oLmak uzere tum awrupayI kapsayan bir tur duzenLediLer..

Grubun dier aLbumu ise "ETERNITY" idi.. KasIm 1996 da cIkan bu aLbumde daha buyuk bir muzikal geLisim we bu gune kadar oLmayan daha oLgun bir yakLasIm icin soz werdiLer.. Medyadan daha fazLa owgu aLmak (we daha fazLa eLestiri..), baskIn enstrumentaLLer, meLodi ( PiNK FLOYD vari..), daha temiz wokaLLer we grubun heavy yanI sayesinde gercekten cok guzeL bir aLbum oLdu.. We yine buyuk bir awrupa turnesi iLe grup gittikce buyuyen we siddetLenen bir fan kitLesine sahip oLdu..

MayIs 1997 de iLk uzun metrajLI wideoLarI "A VISION OF A DYING EMBRACE" yI piyasaya surduLer.. Bu wideo o ghune dek yayInLamIs oLdukLarI tum tanItIm kLipLerini iceriordu.. ( KarakowdakI MY DYING BRIDE I destekLerLerken ki canLI performansLarIda dahiL oLmak uzere)

Ancak, basarInIn her zaman bir bedeLi wardI we Haziran 1997 de dawuLcu John DOUGHLAS grubdan ayrILdI.. John DOUGHLASin yerine eski SoLstice grubunun dawuLcusu Shaun STEELS getiriLdi.. ( altavista.com da yaptIgIm tum peaceville aramaLarInda hem anathema hemde My dying Bride a rastladIm.. iLginc..) Peacevillein 10. yIldonumu icin hazIrLanan "X" aLbumunde perkisyon eksikLiginden ozeL oLarak seciLen 3 cover hazIrLadILar.. BunLar Pink FLoydun 'One of The few' we 'Good Bye CrueL worLd' we Bad RELigionun ' Better off dead'i idi..

1998 yILI grubun en cok satan we en begeniLen aLbumu (kisisel oLarak eternityden iisi oLmadI oLmIcak derim..) 'ALTERNATIVE IV' yayInlandI we o turne sIrasInda buyuk kisiseL degisikLikLer yasandI.. Basist Duncan Pettersonun ayrIlmasIndan sonra muzikaL degisim kacInILmazdI.. Garip oLan ise ; Duncan amcamIzIn yerine gruba katILan kisinin DuncanIn eski grubu DreamBread den Dave Pybus oLmasI.. Ek oLarak My Dying Bride In eski kLawyecisi Martin PoWEL hem studio caLismaLarInda hemde cesitLi performansLarda HaLf Time oLarak gorew aLdI.. Ama en iLginci ise iLk dawuLcu amcamIzIn (John DougLas) geri donmus oLmasI idi.. we 98 yIlI boyLece sona erdi..

1999 yILInda 'Judgement' isimLi son aLbumLerini cIkardILar.. Bu aLbumde LirikseL oLarak eski kaswetLi hawayI soLumak mumkun muzikaL acIdan eskisine oranLa daha netLik war.. (IronIn notu) Bu aLbumde yer aLan deep isimLi sarkI dediklerimizin aciklamasi olcaktir

If any man loveth not the Lord, let him be anathema. Maranatha

Eger bir adam Lorddan baskasInI severse (taparsa) o kisiyi uzaklastIrIn.. LanetLeyin..

BoyLe buyurmus tanrI..

kim biLir beLki bu nedenLe lanetlenmisimdir.. Yada bu nedenLe AnathemayI muzigine yabancI oLmama ragmen sewmisimdir.. iLk Eternity dinLemistim.. Part kactI hatIrLamIorum.. Garip ama rahattI.. Benden di.. Buydu Anathema benim icin.. yabancI oLmayan.. Bir sekiLde wardI.. We ben uLasmIstIm..

ALıntıdır...Ben böyle emo gibi yazar mıyım? xD
Mephisto
Mephisto
Super Mod
Super Mod

Kadın
Hobiler : Anime, müzik, fotoğraf çekmek, gitar çalmak, gezmek tozmak....
Lakap : Mephisto
İleti : From the dark I feel your lips and †as†e your bloody kiss ...
Favori Lafınız : Enaam!
Rep :
Anathema Left_bar_bleue75 / 10075 / 100Anathema Right_bar_bleue

Ruh Halim : Anathema Deli10
İsim : Alex Ammot

http://gothictr.vampire-legend.com

Anathema Empty Geri: Anathema

Mesaj tarafından GaZeRocK Cuma Tem. 24, 2009 2:13 pm

açıkçası hiç dinlemedim ama teşekkürler xD
GaZeRocK
GaZeRocK
Super Mod
Super Mod

Kadın
Hobiler : Dans etmeyi çok severim .. müzik dinlemeyi çok severim ... anime - drama ve video izlemeyi çok severim.... konuşmayı insanları güldürmeyi ve onları mutlu etmeyi çok severim. insanları mutlu edince bende mutlu oluyorum... yardım etmeyi çok severim...
Lakap : ZepçüK
Favori Lafınız : ReiTa*mm -\^o^/-
Rep :
Anathema Left_bar_bleue80 / 10080 / 100Anathema Right_bar_bleue

Ruh Halim : Anathema Stresl10
İsim : SuzuKi Hikaru

http://nelchan.blogspot.com/

Anathema Empty Geri: Anathema

Mesaj tarafından Ruki Cuma Ağus. 28, 2009 9:17 am

angelica şarkılarını çok beyeniyorum sağol Very Happy
Ruki
Ruki