JAPONYA KRİZDE xS

JAPONYA KRİZDE xS

Mesaj tarafından GaZeRocK Bir Perş. Ekim 16, 2008 10:22 am

TOKYO - Emlak sektöründe ve küçük çaplı şirketler arasında giderek artan iflaslar küresel resesyon kaygılarıyla birleşince, Japonya’nın ihracata bağımlı ekonomisi krize girdi ve lokomotif hisseler bu hafta içinde dörtte bir değer kaybetti .

Hükümet, banka kurtarma yasasını canlandırmayı düşündüğünü söyleyen hükümet, bazı haberlere göre, küçük bankaları desteklemek için 100 milyar dolarlık bir fon oluşturmayı tasarlıyor.

Gazetecilerle konuşan Başbakan Taro Aso, “Hisse fiyatları şirketlerin fonlama yeteneklerine zarar verebilecek düzeylere düştü. Dolayısıyla iktidardaki koalisyon hükümetinden alınacak önlemleri hazırlamalarını istedim” dedi.

G7 ve IMF toplantıları için Washington’da bulunan Maliye Bakanı Schoichi Nakagawa, mali denetleme kurumundan, en son ülkenin 1990’lada yaşadığı mali krizde kullanılan banka kurtarma yasasını yeniden incelemesini istediğini söyledi.

Borsada işlem görmeyen bir yaşam sigortası şirketi olan Yamamoto Co, 2.7 milyar dolar borçla iflas etti, ancak gerek hükümet gerekse analistler, bu gelişmenin bulaşıcı bir etki yaratmayacağı konusunda güvence verdiler.

Ekonomi Bakanı Kaoru Yosano, Yamamoto şirketinin yüksek riskli yatırımlar yaptığını ve ülkenin sigortacılık sektörünü örneklemediğini söyledi.

13 ekimde ntv de yayınlanan bir haber Suspect Rolling Eyes What a Face ügü

れいた ReiTa*mM aŞkıMsıN

Even at the end he was still smiling
GaZeRocK
Super Mod
Super Mod

Kadın
Hobiler : Dans etmeyi çok severim .. müzik dinlemeyi çok severim ... anime - drama ve video izlemeyi çok severim.... konuşmayı insanları güldürmeyi ve onları mutlu etmeyi çok severim. insanları mutlu edince bende mutlu oluyorum... yardım etmeyi çok severim...
Lakap : ZepçüK
Favori Lafınız : ReiTa*mm -\^o^/-
Rep :
80 / 10080 / 100

Ruh Halim :
İsim : SuzuKi Hikaru

Kullanıcı profilini gör http://nelchan.blogspot.com/

Geri: JAPONYA KRİZDE xS

Mesaj tarafından shinigami91 Bir Perş. Ekim 16, 2008 10:26 am

hmmm haber için saol
bence bişey olmaz düzelir
shinigami91
GazetteFanTr Gururu
GazetteFanTr Gururu

Erkek
50 / 10050 / 100

Ruh Halim :

Kullanıcı profilini gör

Geri: JAPONYA KRİZDE xS

Mesaj tarafından alben_alben Bir Cuma Ekim 17, 2008 12:47 pm

Benim Bildigim Kadariyla Japonya Hukumeti 13 Milyar Dolar Yardimda Bulunmus Bankalara insallah duzelirler :/
alben_alben
Gazette Bağımlısı
Gazette Bağımlısı

Erkek
Hobiler : Mafy xD Rakas xD
Favori Lafınız : Kes Sus Kapa Ceneni xD
Rep :
80 / 10080 / 100

Ruh Halim :

Kullanıcı profilini gör